EȘTI AICI:
Anunț pentru organizarea programului de internship Digitalizare și Analiză Date 2023

Data concursului: 19 mai, 2023
Ora concursului: 11:00
Locația concursului:

Domeniul de implementare a programului

  • Departamentul: Digitalizare și Analiză date;
  • Biroul: Dezvoltare și Implementare Software;
  • Funcția asimilata în domeniul de dezvoltare (debutant): analist programator;
  • Număr de interni: 1

Perioada de desfășurare

  • 6 luni începând cu data de 01.06.2023.
Detalii suplimentare

Procedura de selecție

  • Copia actului de identitate sau orice alt document care atestă identitatea, potrivit legii, după caz;
  • Curriculum Vitae și scrisoare de intenție transmise la adresele de e-mail diana.bocse@e-uvt.ro și resurseumane@e-uvt.ro;
  • Susținere interviu pentru persoanele selectate în baza criteriilor menționate anterior.

Calendarul de desfășurare a programului de internship

Nr.crt.   Termene (locul, data și ora)
1. Publicarea anunțului 15.05.2023
2. Perioada de înscriere 15.05.2023 – 17.05.2023
3. Selecția candidaților 18.05.2023
4. Interviul 19.05.2023, ora 11:00
5. Afișarea rezultatelor 19.05.2023, ora 15:00
6. Începerea activității internilor 01.06.2023

Condiții contractuale

  • Programul de internship se desfăşoară în temeiul contractului de internship, cu respectarea activităţilor specifice stabilite în cadrul acestuia şi a regulamentelor interne aplicabile, sub directa coordonare a unui îndrumător.
  • Atribuţiile internului sunt prevăzute în fişa de internship, anexă la contractul de internship.
  • Durata timpului de muncă este de pana la 4 ore pe zi, respectiv de maximum 20 de ore pe săptămână şi se stabileşte prin contractul de internship.
  • Cuantumul indemnizaţiei pentru internship este de 1.782 lei/ lună/ intern.
  • În cadrul programul de internship, internul poate participa la formele de pregătire desfăşurate în cadrul departamentului, după caz.
  • La finalizarea programului de internship se va efectua evaluarea activităţii internului conform prevederilor Legii 176/2018 și se va elibera acestuia certificat de internship.
  • Alte beneficii: mediu de lucru plăcut într-o echipă dinamică, posibilitatea de formare profesională și acumulare de experiența, posibilitatea de angajare.

Profilul studentului/Criterii de selecție:

  • Cunostiinte solide a sistemelor indormatice de tipul ERP;
  • Cunoștințe avansate de operare și testare a sistemelor SAP;
  • Cunoștințe de baza în configurarea și folosirea instrumentelor specifice sistemelor SAP;
  • Capacitate de analiza si decizie;
  • Abilitati de comunicare.

Responsabilități generale ale internilor

  • Coordonare,/ identificare/ colectare/ cerintelor de bussines si maparea lor la functionalitatile sistemelor SAP;
  • Gestionarea si coordonarea modificarilor la nivel de SAP pentru modulele de care sunteti responsabil;
  • Testarea implementarilor, noilor versiuni ale functionalitatilor, suport in activitatile de testare, inclusiv documentarea rezultatelor test case-urilor.
  • Asigurarea suportului in proiectele de business ce au intrari si iesiri in/din sistemele SAP;
  • Analiza si rezolvarea ticketelor;
  • Inregistrarea ticketelor in sistemul de ticketing;
  • Realizare documentatie tehnica si de utilizare;