Concursul de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA (licență și master) online, 17-18 martie 2021

Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor, din cadrul Universității de Vest din Timișoara, va organiza online în perioada 17-18 martie 2021, Concursul de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA (licență și master). Competiția contribuie la aprofundarea competenţelor de cercetare ştiinţifică studenţilor/masteranzilor în domeniul științelor economice și are ca obiectiv dezvoltarea aptitudinilor de lucru şi comunicare în echipă, de evaluare, precum şi cultivarea spiritului de competiţie științifică.

Concursul de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA se organizează pe două secțiuni distincte: licenţă și respectiv masterat. În funcţie de diversitatea tematicii şi a numărului de lucrări înscrise, în cadrul celor două secţiuni ale concursuluise vor putea organiza secţiuni distincte, în limba română dar și în limbi străine (engleză, franceză și germană).

Concursul de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA se va desfășura online în perioada 17-18 martie 2021 pe următoarele secțiuni: Secțiunea 1_ADMINISTRAREA AFACERILOR; Secțiunea 2_CONTABILITATE; Secțiunea 3_ECONOMIE; Secțiunea 4_ECONOMIE ȘI AFACERI INTERNAȚIONALE; Secțiunea 5_FINANȚE; Secțiunea 6_MANAGEMENT ; Secțiunea 7_MARKETING; Secțiunea 8_CIBERNETICĂ, STATISTICĂ ȘI INFORMATICĂ ECONOMICĂ. Data limită pentrutrimiterea formularului de înregistrare 12.03.2021.

Mai multe informații legate de derularea Concursului de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA se regăsesc pe site-ul FEAA:

Persoană de contact:

Prof.univ.dr. SÎRGHI Nicoleta, Prodecan FEAA