Echipa CCOC invită studenții UVT la webinarul „Conectare, empatie și încredere în comunicare’’

Vă provocăm să vă combateți barierele, să descoperiți cum să comunicați mai bine cu cei din jur și cum să transmiteți ce aveți de spus mai ordonat, structurat și clar. Vă vom învăța cum să comunicați, astfel încât partenerul vostru de discuție să fie cu ochii pe voi. Haideți să luați parte la o călătorie în care veți descoperi cum să fiți mai aproape de cei din jurul vostru, prin comunicare.

Comunicarea ne ajută să ne exprimăm ideile și emoțiile. Prin comunicare eficientă vom înțelege atât gândurile și emoțiile noastre, cât și ale celor din jur. Ca un rezultat, dezvoltăm relații mai bune cu alți oameni, negociem, ne exprimăm astfel încât celălalt să ne audă și ascultăm. Modul de comunicare cu alții, dar și cu noi înșine, ca un monolog interior, poate influența direct calitatea vieții noastre.

❓ Cum putem să ne facem auziți?

❓ Care sunt stilurile de comunicare care ne avantajează?

❓ Ce metode putem folosi ca să ne asigurăm că mesajul pe care dorim să îl transmitem a ajuns la celălalt?

Răspunsurile la toate aceste întrebări le veți afla în webinarul despre comunicare propus de echipa CCOC-UVT!

📅 Când? – miercuri (21.04.2021);
🕒 Începând cu ora 14:40.

📌 Înscrierile se realizează accesând ACEST FORMULAR.
🌏 Webinarul se va desfășura pe platforma Google Meet, iar linkul de acces vă va fi trimis în ziua evenimentului, prin e-mail.