Elevii din întreaga țară sunt invitați la webinarul „Gestionarea stresului înainte de BAC!”

Știm că examenele, în general, și mai ales examenul de bacalaureat, pun pe elevi, de multe ori, o presiune dificil de controlat. În acest context, pentru a-i susține, Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră (CCOC) din cadrul Universității de Vest din Timișoara (UVT) vine în sprijinul lor cu un nou webinar, care să îi ajute să gestioneze stresul mai eficient.

Participând la webinarul „Gestionarea stresului înainte de BAC!”, elevii vor primi răspunsuri la următoarele întrebări:

• Ce putem face pentru a ne crește starea de bine?
  • Cum facem față stresului?
  • Cum ne gestionăm sănătos emoțiile?
  • Ce tehnici de relaxare putem aplica pentru a ne crește reziliența?

Stresul este parte din viața noastră cotidiană. Nu îi putem nega existența, dar putem învăța cum să ni-l facem un aliat și să legăm o „prietenie” de lungă durată cu el.

Webinarul va avea o durată de 2 ore și va fi susținut joi, 10.06.2021, începând cu ora 16:00, pe platforma Google Meet!
Înscrierile se pot face până joi, 10.06.2021, ora 14.00, prin completarea ACESTUI FORMULAR.