Centrul de Inovare și Transfer Tehnologic CITT-UVT aduce în atenția comunității UVT workshop-ul “Abilități Interpersonale și Sustenabilitate”, organizat de Grupul European de Interes Economic UNITA-Universitas Montium (EEIG), alianța formată din șase universități europene (Universitatea de Vest din Timișoara, Universitatea Beira Interior, Universitatea Zaragoza, Universitatea Pau et des Pays de L’adour, Universitatea Savoie Mont Blanc și Universitatea Torino).

Scopul principal al acestui atelier îl reprezintă dezvoltarea și/sau consolidarea abilităților sociale și interpersonale, furnizând cunoștințe și instrumente pentru alegerea și gestionarea mai bună a echipelor de lucru și a leadership-ului, în vederea creării unui mediu de lucru plăcut. De asemenea, se dorește declanșarea interesului participanților pentru subiecte de dezvoltare durabilă și sustenabilitate organizațională.

Data: 20 – 24 noiembrie 2023

Durată: 10 ore de lucru

Public țintă: IMM-uri

Modalitate: Online, între 19:30 și 21:30

Limba: Engleză

Înregistrare: până la data de 17 noiembrie 2023, aici

Agenda evenimentului și mai multe informații pot fi consultate pe pagina web a consorțiului UNITA.