În contextul în care Universitatea de Vest din Timișoara este membră în alianța UNITA: Universitas Montium, dorim să lansăm comunității de cercetători din UVT invitația de a participa la evenimentul „From Research to Market: Autumn Entrepreneurship School” din data de 23.11.2023.

Participanții vor fi familiarizați cu informații esențiale despre barierele care influențează procesul de dezvoltare a afacerilor noi, vor afla despre resursele puse la dispoziție antreprenorilor de către EIC, precum și despre conceptul de inovație deschisă și modul de elaborare a unui plan de afaceri.

Evenimentul este organizat de Re-UNITA pentru comunitățile de cercetători ale universităților din consorțiu, se va desfășura în format virtual, iar înscrierea se realizează completând formularul disponibil aici.