În raport cu demersurile de sustenabilitate în care credem și în care suntem implicați la nivel de Universitate, avem plăcerea de a adresa comunității UVT invitația de a participa, miercuri, 23.11.2023, la evenimentul ”Sustainable Universities and the New European Bauhaus”, organizat cu sprijinul Centrului de inovare și Transfer Tehnologic.

Scopul evenimentului este de a familiariza și populariza conceptul de Bauhaus European în rândul participanților. Avem onoarea să avem ca speakeri pe Prof. Laura Corazza de la Universitatea din Torino și Conf. Diana Andreescu de la Universitatea de Vest din Timișoara, ambele instituții fac parte din Alianța UNITA Universitas Montium.

Evenimentul se va desfășura în sala F206 de la Facultatea de Fizică, din cadrul UVT și va începe la ora 14:00, facilitator fiind Alexandra Petcu.

Pentru a vă asigura participarea și pentru o bună desfășurare a evenimentului, vă invităm să completați acest scurt formular de înregistrare.

Vă așteptăm cu bucurie!