Universitatea de Vest din Timișoara a obținut certificatul de acreditare nr. 152/2024, împreună cu ordinul nr. 20616 privind acreditarea și acordarea titlului de entitate a infrastructurii ReNITT pentru “Centrul de Inovare și Transfer Tehnologic” constituit în cadrul Universității de Vest din Timișoara, consolidând astfel angajamentul instituției față de promovarea inovației și a transferului tehnologic.

Centrul de Inovare și Transfer Tehnologic UVT sprijiă cercetarea și dezvoltarea în domenii cheie, precum:

CITT oferă o gamă largă de servicii, care includ:

Prin aceste inițiative, Centrul de Inovare și Transfer Tehnologic UVT își reiterează dedicarea de a îmbunătăți continuu performanța instituțională și de a contribui semnificativ la ecosistemul științific și tehnologic regional și internațional.

inovare@e-uvt.ro