Concurs cu premii UNITA: Me&u to clean EU

Concursul sustenabil UNITA “ME&U TO CLEAN EU” oferă universităților membre UNITA posibilitatea de a lua parte la activități ecologice, de a promova respectul pentru mediul înconjurător și pentru spațiile publice urbane, asigurându-se că astfel de bune practici sunt acceptate la nivel de comunitate și nu sunt considerate o povară.

Încurajarea respectului față de mediul înconjurător, pentru spațiile publice urbane și, în general, construirea unei lumi mai sustenabile prin schimbarea obiceiurilor mărunte din viața de zi cu zi.

Practicile cotidiene care contribuie la conservarea planetei nu ar trebui să fie considerate o povară, ci mai degrabă o sarcină simplă și satisfăcătoare de îndeplinit, precum un concurs cu premii.

Formează o echipă de 4 membri până în 3 mai 2023, înscrie echipa în formularul următor, profită de șansa de a face complexul studențesc un loc mai curat și de a câștiga premiile puse la dispoziție de Universitatea de Vest din Timișoara!