Activități de recuperare pentru disciplina Educație fizică (pentru studenții din anul terminal al ciclului de studii universitare de licență) – sesiunea C

Conform Regulamentului privind elaborarea planurilor de învățământ pentru programele de studii din Universitatea de Vest din Timișoara, toate programele de studii universitare de licență cuprind în planul de învățământ disciplina Educație fizică, cu statut de disciplină complementară obligatorie, pe parcursul a 4 semestre. Această disciplină trebuie parcursă pentru definitivarea traseului de învățare al oricărui student din UVT, astfel că studenții UVT nu pot finaliza studiile universitare de licență dacă nu parcurg și promovează cele 4 semestre de Educație fizică.

În perioada 6-10 septembrie 2021, în intervalul orar 9:00-12:00, se vor desfășura activități de recuperare pentru disciplina Educație fizică, doar pentru studenții din anul terminal al ciclului de studii universitare de licență care au restanță la această disciplină.

Pentru recuperare, studenții care au restanță la această disciplină trebuie să completeze o cerere prin intermediul ACESTUI FORMULAR (Cerere de recontractare pentru disciplina Educație fizică – pentru studenții din anul terminal al ciclului de studii universitare de licență), până cel târziu la data de 30 august 2021. În această sesiune se poate recupera doar un semestru al disciplinei Educație fizică (un student poate efectua maximum 3 prezențe/zi, iar pentru a promova un semestru aferent acestei disciplinei trebuie acumulate minimum 10 prezențe).

Ulterior depunerii cererii prin intermediul formularului online, studenții trebuie să achite taxa de recontractare de 150 de lei/semestru, prin intermediul platformei StudentWeb, până la data de 2 septembrie 2021

Activitățile de recuperare se desfășoară ONLINE, studenții înscriindu-se la cursul creat pe platforma Google Classroom (cod: 3v3pf3w) și contactând cadrele didactice responsabile, conform tabelului disponibil AICI. Linkul de conectare va fi postat zilnic, pe platforma Google Classroom, cu 10 minute înainte de începerea modulelor de recuperare.