„Career Days UVT 2024”

Universitatea de Vest din Timișoara răspunde așteptărilor tinerilor studenți din UVT și din întregul centru universitar timișorean și le propune un eveniment dens de networking, în care vor avea oportunitatea întâlnirii cu reprezentanții marilor companii din economia regiunii de vest. În cadrul „Career Days UVT 2024”, care se va desfășura în zilele de 6 și 7 martie 2024 (în spațiile centrale ale sediului principal, V. Pârvan nr. 4), studenții vor interacționa cu reprezentanții acestor companii angajatoare, alegându-și cele mai potrivite opțiuni dintre oportunitățile de carieră oferite.

Rectorul UVT, Marilen Gabriel Pirtea: „Comunitatea Universității de Vest din Timișoara pregătește ediția 2024 a evenimentului de networking Career Days UVT, care se va desfășura la începutul lunii martie. În cele două zile, studenții sunt așteptați să participe la întâlniri de networking pentru carieră, oferite prin oportunitățile deschise de parteneriatele pe care UVT le-a stabilit cu marile companii și instituții angajatoare din regiunea noastră. Evenimentul este dedicat tinerilor, care vor descoperi organizații, companii și joburi pe măsura așteptărilor lor profesionale.”

La evenimentul „Career Days UVT 2024” sunt invitate companii din diverse domenii de activitate, care oferă studenților și absolvenților UVT posibilitatea de a aplica pentru stagii de practică / internship sau oferte de locuri de muncă. Companiile pot obține informații suplimentare privind participarea la eveniment la adresa de e-mail evenimente@e-uvt.ro.

Programul va cuprinde prezentarea ofertelor de carieră ale companiilor angajatoare și depunerea de candidaturi și CV-uri de către studenți și absolvenți.

Vă așteptăm cu drag să participați la evenimentele pe care UVT le organizează pe parcursul zilelor de 6 și 7 martie 2024, în spațiile centrale ale sediului principal (V. Pârvan nr. 4).