Colaborare Prow Conference – UVT: oportunitate unică pentru studenți, profesori și profesioniști

Prow Conference, singurul eveniment dedicat dezvoltării de produs din vestul României, aduce la ediția din acest an peste 20 de speakeri internaționali, care activează în cadrul unor companii  care au construit produse utilizate de milioane de oameni.

Conectează-te, Explorează, Inovează!

Evenimentul este dedicat pasionaților de tehnologie, de la developeri, specialiști în marketing și designeri, la manageri și analiști de business. Colaborarea dintre Prow Conference și Universitatea de Vest din Timișoara reprezintă o oportunitate unică pentru studenți, profesori și profesioniști din domeniu să se conecteze, să învețe și să se inspire.

Workshop-uri exclusive, ghidate de experți mondiali

În 26 octombrie au loc o serie de workshopuri facilitate de patru experți globali în domeniu: Afonso Franco, Product Director la Easee; Leon Barrett, Senior Product Manager la Amazon; Iulian Vasilisca, Technical Product Manager la Glovo; Phil Hornby,  Founder and Director la for product people. Workshop-urile vor fi centrate  atât pe strategii de management și dezvoltare a produselor, cât și pe gestionarea eficientă a echipelor și a obiectivelor.

Spotlight asupra Inovației și Antreprenoriatului

Conferința din 27 octombrie va cuprinde două scene: dezvoltare și management de produs & tendințe în tehnologie. În cadrul conferinței, speakeri internaționali de la companii de renume precum Amazon, Wise, Google și Glovo vor prezenta cele mai recente tendințe din lumea tehnologiei și vor împărtăși bune practici din sfera managementului de produs. În plus, 20 de startup-uri din ecosistemul național își vor prezenta soluțiile inovatoare, în cadrul Startup Expo.Biletele la Prow Conference 2023 sunt disponibile pe website-ul Prow. Pentru a rămâne la curent cu ultimele noutăți, puteți urmări Prow Conference pe social media.

***

Prow Conference, singurul eveniment dedicat managementului de produs din vestul României, a fost lansat în 2020 și are loc la Timișoara. Evenimentul este dedicatcelor interesați de dezvoltarea și managementul produsului, de la developeri, specialiști în marketing, designeri, la manageri și analiști de business. Prow Conference este organizat de cătreTimișoara Startups și Cowork Timișoara.