Concursul de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA

Ediția a treia ( 23 martie 2023)

Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor, din cadrul Universității de Vest din Timișoara, a organizat în data de 23 martie 2023, Concursul de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA (ediția a treia).  Concursuls-a organizat pe două secțiuni distincte: licenţă și respectiv masterat și a avut peste de 20 de participanți studenți, masteranzi dar și cadre didactice FEAA. Aceștia au participat la cele 2 subsecțiuni (licență) și respectiv 2 subsecțiuni (master). Menționăm rezultatele excepționale obținute de studenții FEAA la Concursul de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA (23 martie 2023):

Secțiunea licență

• Premiul 1/ subsecțiunea 1: NODIȘ  IONUȚ CATALIN (nota 10,00),  an 2, specializarea  Economie și Afaceri Internaționale, titlul lucrării IMPACT OF THE RUSSIAN-UKRAINIAN CONFLICT ON ROMANIAN INFLATION, coordonator științific Lect.univ.dr. Ruxandra PITORAC;
  • Premiul 2/ subsecțiunea 1: COSTEA TEODORA-LETIȚIA(nota 9,90),  an 3, specializarea  Finanțe și Bănci, titlul lucrării IMPACTUL FINANTARII DIN SURSE IMPRUMUTATE ASUPRA PERFORMANTEI FINANCIARE: CREDIT VS LEASING, coordonator științific Conf. univ.dr. Claudiu BOȚOC;
  • Premiul 1/ subsecțiunea 2: GREABĂN GEORGIANA MARIA (nota 9,37), an 3, specializarea  Marketing, titlul lucrării FACTORII CARE INFLUENȚEAZĂ LOIALITATEA FAȚĂ DE UN INFLUENCER ÎN SOCIAL MEDIA, coordonator Lect.univ.dr. Simona OPREAN.

Secțiunea master

• Premiul 1/ subsecțiunea 1: HELER ERIKA (nota 9,45),  an 2, master AOA,  titlul lucrării STUDIUL PERCEPŢIEI ANGAJAŢILOR DIN SECTORUL TEHNOLOGIEI INFORMAŢIEI ASUPRA DEZVOLTĂRII SUSTENABILE CORPORATIVE, coordonator științific Prof.univ.dr. Valentin MUNTEANU;
  • Premiul 2/ subsecțiunea 1: MATEȘ IONUȚ-MARIAN (nota 9,42),  an 2, master SEEI, titlul lucrării BRICS ȘI NOUA ORDINE MONDIALĂ. RUSIA, PRIETEN SAU DUȘMAN, coordonator științific Conf.univ.dr. Mihai Olimpiu PĂREAN;
  • Premiul 1/ subsecțiunea 2: SANDOR ROBERT SAVERIO (nota 9,35),  an 2, master SIA, titlul lucrării UTILIZAREA TEHNOLOGIEI DEEP LEARNING PENTRU MONITORIZAREA SI CONSERVAREA FAUNEI AUTOHTONE, coordonator Prof.univ.dr. Claudiu BRÂNDAȘ.

Toți cei 6 studenți și masteranzi FEAA, premianți la Concursul de comunicări ştiinţifice studenţeşti FEAA  (ediția a treia) din 23 martie 2023, vor reprezenta Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor/Universitatea de Vest din Timișoara,  la faza națională a Olimpiadei Naționale a Economiștilor în Formare (ONEF-2023) care va avea loc în luna mai.

Felicitari tuturor participanților! #FEAATimisoara #UVT #concurs #cercetareștiințifică

Persoană de contact: Prof.univ.dr. SÎRGHI Nicoleta, Prodecan FEAA

Email:nicoleta.sirghi@e-uvt.ro