Conferința Rețelei de Antreprenoriat și Inovare – CRAI 2023

Universitatea de Vest din Timișoara, Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” din Timișoara, Universitatea de Științele Vieții „Regele Mihai I” din Timișoara și Asociația pentru Educație Antreprenorială, în parteneriat cu Romanian American Foundation, au organizat cea de-a V-a ediție a „Conferinței Rețelei de Antreprenoriat și Inovare”.

Scopul acestui eveniment a fost acela de a reuni Centrele de Inovare și Transfer Tehnologic din universitățile din România, Societățile Antreprenoriale Studențești și comunitatea de Alumni Fulbright Scholars, precum și actorii ecosistemului de start-upuri și inovare din România, care sprijină mediul academic și de cercetare, cu misiunea de a contura un plan de acțiune comun pentru inovare și transfer tehnologic, respectiv pentru societățile antreprenoriale studențești, care să întărească rolul universităților în specializarea inteligentă și sustenabilă a României.