Dialogul Aspen: despre parteneriatul public-privat

Marți, 12 martie, Institutul de Cercetări Avansate de Mediu din cadrul Universității de Vest din Timișoara a avut plăcerea să găzduiască un eveniment deosebit, Dialogul Aspen, axat pe tema parteneriatului public-privat.

Într-o atmosferă propice schimbului de idei și perspective, am avut onoarea să avem alături de noi oameni remarcabili precum:

– Dl. Dr. Christian von Albrichsfeld, Head of Country la Continental România

– Dl. Adi Mariciuc, Director General Adjunct la Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest

– Dl. Ionuț Stanimir, Director de Marketing & Comunicare la Banca Comercială Română (BCR)

– Dna. prof. univ. dr. Flavia Barna, Prorector la Universitatea de Vest din Timișoara

Moderatorul evenimentului, Dl. Radu Puchiu, Director al Programului Technology & Society la Institutul Aspen România, a facilitat dezbaterea, abordând aspecte esențiale ale parteneriatului public-privat în contextul actual al dezvoltării regionale.

Evenimentul, organizat în parteneriat cu UVT și cu sprijinul Continental România, a fost inclus în Modulul 2 al Programului Aspen de Leadership pentru Sectorul Public, ediția Regională, regiunea de Vest.

După sesiunea de discuții, reprezentanții instituțiilor publice, sectorului privat, mediului academic și non-guvernamental din Timișoara au avut oportunitatea să împărtășească perspective și să exploreze posibilități de colaborare viitoare.