„Get ready for exams!” – webinar CCOC pentru studenți

Studenții pot resimți deja stresul generat de sesiunea de examene care se apropie, astfel că miercuri, 12 ianuarie 2022, începând cu ora 18:00, îi așteptăm la un webinar în care vom aborda subiecte importante și relevante pentru ei:

• care sunt regulile cu privire la sesiunea de examene pe care trebuie să le cunoască (media ponderată, numărul de credite, examene restante, reexaminări în vederea măririi notei, reclasificarea pe locuri finanțate de la bugetul de stat și cu taxă etc.);
  •  cum să gestioneze examenele în mediul online;
  •  care sunt strategiile de învățare cele mai eficiente.

Webinarul va cuprinde și o sesiune de Q & A alături de un membru al Departamentului pentru Managementul Calității (DMC) din cadrul UVT, care va răspunde la toate neclaritățile studenților despre desfășurarea sesiunii de examene.

Sperăm că în urma acestui webinar studenții se vor simți mai pregătiți pentru a face provocărilor sesiunii și mai stăpâni pe procedurile ce țin de această parte a studenției.

Webinarul se adresează în special studenților din anul I al ciclului de studii universitare de licență, dar sunt bineveniți studenții din toți anii de studii.

Pentru participarea la webinar, studenții sunt rugați să completeze ACEST FORMULAR.

Webinarul va avea loc pe platforma Google Meet, iar participanții vor primi linkul de acces pe adresa de e-mail, înainte de a începe videoconferința.