EȘTI AICI:
Magdalena Irimia, în Finala Cupei României la Box

Magdalena Irimia, în Finala Cupei României la Box

Pe 19 mai, turneul de box, ce a contat pentru Cupa României, s-a încheiat cu o medalie de argint pentru Magdalena Irimia. Tânăra de 21 de ani, componentă a CSU UVT, a disputat finala categoriei 65kg, în competiția de la Eforie Nord.

Ea a cedat în duelul cu Claudia Maria Nechita, de la CSA Steaua București. S-a simțit diferența de experiență, Nechita având un palmares mult mai bogat, la cei 32 de ani ai săi; aici ne referim la participarea la Jocurile olimpice de la Tokyo și la bronzul european adus României, la Campionatele Europene din 2024, de la Belgrad.

Cronica meciului: http://csu-uvt.ro/2026/05/irimia-in-finala-cupei-romaniei/

UVT

Conferința de încheiere a proiectului „Pedagogie digitală pentru cadrele didactice din învățământul preuniversitar. INO-Vest DigiPedia. Modele pedagogice și tehnologii educaționale pentru un învățământ autentic centrat pe elev” (PNRR ID 18)

Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) organizează marți, 30 iunie 2026, conferința de încheiere a proiectului „Pedagogie digitală pentru cadrele didactice din învățământul preuniversitar. INO-Vest DigiPedia. Modele

Mai multe »