„M’Illumino di Meno” la Universitatea de Vest din Timișoara

Inițiativă de conștientizare și reducere a consumului de energie electrică, „M’Illumino di Meno” se va desfășura vineri, 16 februarie 2024, reprezentând un gest simbolic de solidaritate pentru planetă.

Când? Vineri, 16 februarie, între orele 18:00 și 20:00.

Unde? La clădirea ICAM a Universității de Vest din Timișoara.

În aceste două ore, vom stinge luminile în clădirea ICAM, demonstrând împreună importanța și impactul pe care fiecare dintre noi îl poate avea prin acțiuni simple, dar semnificative, în reducerea consumului de energie electrică.

Această inițiativă nu doar că ne unește într-un gest de responsabilitate față de mediul înconjurător, dar servește și drept moment de reflecție asupra modului în care folosim resursele naturale în viața de zi cu zi.

Haideți să luminăm mai puțin, pentru a lăsa planeta să respire!

Vă așteptăm să vă alăturați acestei cauze și să împărtășiți acest mesaj pentru a crește conștientizarea și a inspira mai multe persoane să facă pași mici, dar semnificativi, către un viitor mai sustenabil.