Școala de Primăvară de Dreptul Afacerilor

Facultatea de Drept din cadrul Universității de Vest din Timișoara, prin Centrul pentru Dreptul Afacerilor Timișoara, organizează, în perioada 11-14 mai 2023, la Gărâna, în județul Caraș-Severin, a doua ediție a Școlii de Primăvară de Dreptul Afacerilor.

La eveniment participă 18 studenți ai anului IV al Facultății de Drept din Timișoara, alături de cadre didactice de la facultățile de drept ale Universității de Vest din Timișoara, Universității „Babeș-Bolyai” Cluj-Napoca și Universității „Alexandru Ioan Cuza” Iași și împreună cu avocați din cadrul Nestor Nestor Diculescu Kingston Petersen (NNDKP), unul dintre liderii pieței de avocatură din România, și de practicieni în insolvență din cadrul CITR, unul dintre liderii sectorului de insolvență și restructurare din România.

A doua ediție a Școlii de Primăvară de Dreptul Afacerilor se bucură de sprijinul Universității de Vest din Timișoara, al Fundației Universității de Vest din Timișoara, precum și al partenerilor Nestor Nestor Diculescu Kingston Petersen (NNDKP), CITR și Țuca Zbârcea & Asociații.