SPECTO 2024:  Conferință Internațională cu personalități marcante ale vieții științifice

Universitatea de Vest din Timișoara și Confederația Europeană de Probațiune anunță cea de-a VIII-a ediție a Conferinței internaționale privind perspectivele multidisciplinare în tratamentul cvasi-coercitiv al infractorilor – SPECTO 2024 – „Proiectarea viitorului sistemului de justiție penală prin lentilele tehnologiei”, organizată în perioada 16-17 mai 2024, la Universitatea de Vest din Timișoara.

SPECTO a devenit o conferință internațională tradițională pentru cercetători, cadre didactice și practicieni, care s-a bucurat la fiecare ediție de prezența unor distinși invitați, personalități marcante ale vieții științifice și profesionale. Scopul conferinței este de a explora intersecțiile dintre justiție, tehnologie și tratamentul infractorilor, care conduc la o abordare mai nuanțată și mai eficientă a reabilitării.

Pentru mai multe informații despre înscriere și programul conferinței, vă invităm să vizitați site-ul conferinței https://specto2024.uvt.ro/.

Call for Papers: https://specto2024.uvt.ro/wp-content/uploads/2024/02/Call-for-papers.pdf

Așteptăm cu nerăbdare participarea dumneavoastră și oportunitatea de a ne angaja în discuții semnificative la SPECTO 2024.