Start la selecții pentru mobilitățile Erasmus+

Biroul Erasmus+ din cadrul Departamentului de Relații Internaționale oferă în această primăvară un mărțisor mai special. Din 1 martie 2022, până în 18 martie 2022 au loc selecțiile pentru toți studenții Universității de Vest din Timișoara care doresc să participe la o mobilitate de studii sau practică în anul academic 2022-2023.

Cu toate că, odată cu instalarea pandemiei, mobilitățile studențești au avut un trend descendent, ne bucură faptul că în anul academic curent, 2021-2022, am reușit că înregistrăm, din nou, un număr de mobilități de studii record, 170.

Am reușit să strângem o comunitate de studenți pe care îi numim cu drag our Erasmus+ Generation și care duc povestea mai departe prin toate locurile în care ajung.

Anul acesta dorim să avem o generație și mai numeroasă, cu și mai multe povești de spus pentru că, așa cum ne place nouă să spunem: Once Erasmus+, Always Erasmus!