Studenți la expoziția World Press Photo

Studenții de la Jurnalism, anul I și al III-lea, și Media digitală, anul al III-lea, au vizitat expoziția World Press Photo 2022. Vizita a avut loc în cadrul orelor de Blogging & vlogging, marți, 10 mai, în Piața Unirii, unde sunt expuse cele mai reușite fotografii de presă de anul trecut, premiate în cadrul concursului mondial.

Lector doctor Ștefana Ciortea-Neamțiu, titulara cursului, a declarat: „Am considerat că este o oportunitate ce nu trebuie ratată: Studenții ajung să cunoască cele mai bune realizări din acest domeniu. Este totodată și o pledoarie pentru calitate în jurnalism și pentru o profesie care trebuie făcută cu dăruire.”

Expoziția mai poate fi vizitată până în data de 4 iunie.