UNITA recrutează: Coordonator pentru Departamentul IT

Universitatea Europeană « UNITA» angajează un Coordonator pentru Departamentul IT UNITA. Aceasta este o oportunitate unică de a contribui la dezvoltarea și implementarea unei infrastructuri IT inovatoare în cadrul unui consorțiu universitar implicat în creionarea viitorului Spaţiu European al Învăţământului Superior, care reuneşte 12 universități din Portugalia, Spania, Franţa, Italia, România, Elveţia şi Ucraina, cu peste 250.000 de studenți și 21.000 de angajați.

Responsabilități Principale:

• Leadership în implementarea și dezvoltarea arhitecturii aplicațiilor;
  • Coordonarea managementului echipei IT;
  • Asigurarea coerenței și interoperabilității sistemelor în cadrul alianței.

Condiții de Angajare:

• Contract de 24 luni, cu posibilitatea de prelungire până la 36 de luni;
  • Salariu brut anual de 45.000 EUR, în funcție de experiență și competențe;
  • Locație: Timișoara, România.

Trimiteți  CV-ul și  scrisoarea de intenție prin e-mail la UNITA la adresele unita@unito.it și unita@e-uvt.ro până pe 1 aprilie 2024.

Accesează aici anunțul integral