UVT, alături de comunitate în maratonul vaccinării

Cu scopul de a câștiga lupta cu pandemia COVID-19, Universitatea de Vest din Timișoara se alătură inițiativei comunitare fără precedent, aceea de vaccinare a unui număr cât mai mare dintre locuitorii orașului.

În weekendul 23-25 aprilie 2021, la Centrul Regional de Afaceri CRAFT, Bd. Eroilor de la Tisa, nr. 22, se va desfășura un adevărat maraton de vaccinare, sub sloganul „Pune umărul pentru Timișoara. Vaccinează-te!”, la care vă invităm și pe dumneavoastră să participați.

În cadrul acestei inițiative de responsabilitate socială a cadrelor medicale timișorene, a studenților stagiari de la medicină, alături de Guvernul României, câteva sute de medici, asistente și studenți, care luptă zilnic cu boala, vor asigura voluntar, în timpul liber, un interval de vaccinare de 64 de ore, pe 30 de fluxuri paralele, prin care vor putea fi imunizate până la 10.000 de persoane.

Accesul la vaccinare este gratuit, fiind nevoie doar de programare online, pe platforma RoVaccinare (https://programare.vaccinare-covid.gov.ro/), telefonic, la call center-ul național (021.414.44.25) sau la call center-ul Direcției de Asistență Socială din cadrul Primăriei Municipiului Timișoara (0356.406.517).

Dacă v-ați vaccinat deja, puteți susține inițiativa încurajându-vă colegii și familia să participe.
Haideți să ne unim forțele și să punem umărul pentru Timișoara!