UVT Liberty Marathon 2023

Vara este o ocazie bună pentru a face pași concreți în direcția echilibrului dintre viața personală și cea academică sau profesională, cultivându-ne mintea, corpul și spiritul.

Un moment numai bun pentru a decide cum vrei să fii alături de UVT Liberty Marathon la cea de-a VI-a ediție, în 1 octombrie 2023:

Ca participant care se bucură de atmosferă și de o alergare de 2km/ 10.5 km/ 21 km/ 42 km – detalii aici (Studenții beneficiază de taxe de participare reduse, în măsura în care înscrierea în competiție se realizează folosind adresa instituțională de e-mail (@e-uvt.ro));

Ca voluntar care contribuie la buna organizare a maratonului și la starea de bine a alergătorilor – detalii aici;

Ca susținător al unor oameni dragi pe care îi poți încuraja să se înscrie aici.
Alături de surprizele obișnuite celor care sunt #Liberty, iată câteva dintre motivele pentru care UVT Liberty Marathon 2023 este special: Medalia de finisher este semnată de Ana-Maria Brânză, campion olimpic, mondial și european; Este primul maraton din Timișoara cu traseu omologat de World Athletics; Comitetul Olimpic și Sportiv Român a devenit partener oficial al UVT Liberty Marathon.
Ne amintim împreună alte motive pentru care ne simțim bine la UVT Liberty Marathon? Voluntari cu zâmbetul pe buze și multă atenție la detalii; Muzică antrenantă și momente artistice care ridică nivelul de energie al alergătorilor și tuturor celor prezenți; Kit de participare cu tot ce e mai bun din partea organizatorilor și partenerilor; Pasta party și timp de calitate împreună cu cei dragi, fie ei de la birou, din familie sau din grupul de prieteni; Poți discuta cu profesorii Facultății de Educație Fizică și Sport pentru o echivalare parțială a prezențelor la disciplina sportivă aleasă, dovedind că ai alergat la UVT Liberty Marathon.

Echipa UVT Liberty Marathon vă urează o vară frumoasă în continuare și ne vedem în 1 octombrie la START!