UVT, partener în cadrul evenimentului International Office Day din Iulius Garden

Universitatea de Vest din Timișoara va participa, în cursul zilei de 15 iunie 2023, la evenimentul International Office Day din Iulius Garden, în cadrul căruia vor fi prezenți studenții de la Arte şi Design, aceștia reprezentând șase secţii ale Facultății de Arte și Design, de la textile, ceramică, modă, pictură, design şi restaurare, atât pentru expuneri, cât și prin participarea la happeningurile organizate în foişorul muzical şi pe Lake Plaza.

International Outdoor Office Day este un eveniment în aer liber cu participarea Nature Desks, Asociația Faber, Iulius Town, GreenForest și Universitatea de Vest din Timișoara. Echipele de la Faber Building și Iulius Town Business Center vor ieși la muncă în Curtea Faber și Grădina Iulius. În același timp, în aceste două locații vor avea loc dezbateri în aer liber și ateliere cu scriitori, alți vorbitori și artiști despre sensul și fuziunea muncii. Studenții de la Facultatea de Arte și Design din cadrul Universității de Vest din Timișoara vor crea în aer liber desene și obiecte artistice spontane în cadrul temei „Meaning & Fusion of Work”.

Evenimentul International Office Day din Iulius Garden este programat să se desfășoare în 15 iunie 2023, în intervalul orar 10:00 – 16:00.

Vă așteptăm!