Webinar CBG, pentru îmbunătățirea actului didactic online

Facultatea de Chimie, Biologie, Geografie (CBG) a Universității de Vest din Timișoara vine în întâmpinarea întregii comunități academice, sprijinind astfel creșterea calității cursurilor predate în mediul virtual. Așadar, are deosebita plăcere de a invita publicul larg să participe la webinarul „Schimb de bune practici în predarea/evaluarea disciplinelor STEM”, organizat în cadrul proiectului „Revoluția culturală WEB 2.0 și implicațiile acesteia asupra învățământului STEM”.

Acest webinar este primul dintr-o serie de patru, prin intermediul cărora colectivul CBG  își propune să aducă împreună profesori din mediul preuniversitar, universitar, elevi și studenți pentru a prezenta expertiza și experiența unor cadre didactice legată de predare exclusiv online a disciplinelor STEM. Se dorește ca această manifestare sa fie un prilej de schimb de bune practici, de idei inovatoare și, poate, generatoare de soluții și colaborări care să îmbunătățească calitatea și eficiența actului didactic online.

Evenimentul se va desfășura pe platforma Google Meet, joi 26 noiembrie 2020, în intervalul orar 14:00 – 16:00 (https://stream.meet.google.com/stream/a245ea24-9b14-4c3d-8ebe-93b6812ffecc).

UVT

Fulbright Day@WUT 2024

V-ați gândit vreodată cum ar fi să studiați sau să vă desfășurați cercetarea în SUA? Acum, puteți afla mai multe despre această posibilitate, participând la

Mai multe »