Webinar CCOC pentru studenți: „Gestionarea anxietății de performanță”

Fie că vorbim de evaluările de pe parcursul semestrului sau de sesiunea de examene ce stă să înceapă, presiunea resimțită de unii dintre voi în astfel de momente poate fi copleșitoare. Astfel, echipa CCOC vă invită joi, 03.06.2021, începând cu ora 14:40, la un nou webinar, cu titlul Gestionarea anxietății de performanță, menit să vă ofere o perspectivă particularizată asupra stărilor de tensiune și agitație resimțite în situațiile de evaluare.

Standardele personale și cele impuse de mediul educațional sau profesional produc o serie de așteptări cu privire la performanța individuală. Perspectiva neîndeplinirii acestor așteptări poate atrage după sine o serie de consecințe, atât la nivel psihologic, cât și fizic.

Prin urmare, vă invităm să explorăm împreună cum anume puteți trece peste perioada următoare cu bine din punct de vedere emoțional, pentru a avea rezultatele dorite.

În cadrul acestui webinar vă invităm să povestim despre:

✔️ Ce este anxietatea de performanță și cum se manifestă;

✔️ Limitele sănătoase în acord cu propriile resurse;

✔️ Cum anume să ne gestionăm starea emoțională pentru a fi mai cât mai performanți.

De asemenea, în cadrul acestui webinar ne-am dori să răspundem la cât mai multe dintre întrebările voastre, motiv pentru care ne-am bucura dacă această activitate ar lua pe parcurs forma unei discuții libere.

Pentru a participa la acest webinar, vă rugăm să completați ACEST FORMULAR.