Webinar CCOC pentru studenți: Munca în echipă – Cum lucrăm mai bine cu ceilalți?

Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră (CCOC) din cadrul Universității de Vest din Timișoara (UVT) vă propune în această săptămână un nou webinar – Munca în echipă – Cum lucrăm mai bine cu ceilalți?.

Nu de puține ori suntem puși în situații care necesită colaborare, lucru în echipă, înțelegerea celorlalți și mobilizarea împreună cu alți colegi către un scop comun. Chiar dacă vine vorba despre un simplu proiect realizat la facultate, de activitatea de la locul de muncă sau de orice alt domeniu al vieții noastre care presupune interacțiune cu ceilalți pentru un obiectiv comun, este util să înțelegem care sunt cele mai importante aspecte care facilitează integrarea într-un grup, care pot fi rolurile asumate în cadrul acestuia și cum să gestionăm mai bine activitatea desfășurată împreună cu alte persoane.

Astfel, temele pe care le vom aborda în cadrul webinarului sunt:

• Cum se transformă/evoluează grupurile în timp?
  • De ce unele grupuri funcționează mai bine și altele mai puțin bine?
  • Ce roluri poți avea într-o echipă?
  • Tips&tricks despre cum poți lucra mai bine cu cei din jur

Webinarul va avea loc miercuri, 24 martie, începând cu ora 14:40, pe platforma Zoom, iar înscrierile se pot realiza prin completarea ACESTUI FORMULAR, până în ziua webinarului, la ora 12:00.

UVT

Fulbright Day@WUT 2024

V-ați gândit vreodată cum ar fi să studiați sau să vă desfășurați cercetarea în SUA? Acum, puteți afla mai multe despre această posibilitate, participând la

Mai multe »