Webinar CCOC-UVT: „Arta Învățării – Strategii, metode și tehnici de învățare eficientă”

Săptămâna aceasta invităm studenții UVT la un webinar care abordează o temă deja clasică pentru Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră UVT: Arta Învățării! 📚

În cadrul acestui webinar vom discuta despre posibilele bariere cu care studenții se pot confrunta în activitatea de învățare, abordând și o serie de strategii care îi pot ajuta să construiască obiceiuri solide, rezistente în fața dificultăților sau provocărilor întâmpinate în procesul educațional.

Învățarea este o activitate centrală prezentă în fiecare zi din viața unui student și știm cu toții că nu este ușor să înveți susținut zilnic și să rămâi conectat la fiecare disciplină. Totuși, învățarea în sine este un proces care se poate perfecționa și îmbunătăți constant, iar noi ne propunem să vă sprijinim astfel încât să aveți un parcurs educațional de succes!

🙌 Formularul de înscriere este disponibil AICI!

• Când?   – 📅 Vineri, 11.03.2022
  • Ora?     –  🕰️ 18:00;
  • Unde?  – 🔑  Webinarul va avea loc pe platforma Google Meet, iar înainte de a începe videoconferința participanții vor primi pe adresa de e-mail linkul de acces.