Dezvoltare a parteneriatului dintre Bosch și Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor din Universitatea de Vest din Timișoara (UVT): eveniment de inaugurare a unui nou spațiu colaborativ dedicat studenților

Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor (FEAA) din cadrul Universității de Vest din Timișoara (UVT) are plăcerea să vă invite la evenimentul de inaugurare a unui nou spațiu colaborativ dedicat studenților, amenajat în parteneriat cu Bosch.

Evenimentul va avea loc vineri, 26 aprilie 2024, la sediul facultății, situat pe strada J.H.Pestalozzi, nr.16, etajul I, începând cu ora 11:00. La eveniment vor participa doamna prof.univ.dr. Flavia Mirela Barna, prorector UVT responsabil cu parteneriatele instituţionale, managementul proiectelor europene și antreprenoriat, domnul conf.univ.dr. Ovidiu Octavian Megan, prodecan FEAA, doamna Raluca Românu, General Manager în cadrul Bosch, dar și cadre didactice, cercetători, studenți și invitați.

Colaborarea dintre FEAA și Bosch pentru amenajarea acestui spațiu dedicat studenților reprezintă încă un pas important în îmbunătățirea infrastructurii și a oportunităților educaționale și profesionale oferite studenților noștri. Prin această colaborare, cele două instituții își propun să ofere studenților un mediu stimulativ și inspirațional, contribuind astfel la dezvoltarea personală și profesională a acestora.

Vă așteptăm!