Lansarea proiectului Leadership Academy, un produs educațional al UVT și North American Economic Club

- Invitație de presă -

Avem plăcerea de a vă invita să participați la evenimentul care va avea loc marți, 17 mai 2022, începând de la ora 19, în amfiteatrul de evenimente A01 al Universității de Vest din Timișoara, când se va desfășura lansarea proiectului Leadership Academy.

Proiectul este un produs educațional dezvoltat în cadrul colaborării dintre UVT și North American Economic Club, care promite o spectaculoasă călătorie de formare, descoperire și transformare. Leadership Academy s-a structurat în jurul unui program modern și dinamic care are ca obiectiv dezvoltarea competențelor studenților din anii terminali (ciclul licență) sau de la programele de studii de masterat, pe parcursul mai multor întâlniri cu specialiști din domeniu.

La evenimentul de lansare vor participa reprezentanți ai Consiliului Director al Universității de Vest din Timișoara și echipa ce reprezintă North American Economic Club în cadrul acestui proiect, alături de studenții înscriși în program.

Vă așteptăm cu drag!

NOTĂ: Vă așteptăm alături de noi la acest eveniment. Declarațiile de presă sunt programate imediat după desfășurarea evenimentului de lansare. Ca urmare a capacității limitate a spațiului de desfășurare, pentru a vă rezerva locul în zona alocată presei, avem rugămintea să ne transmiteți confirmarea participării dumneavoastră până marți, 17 mai, ora 15, la adresa de e-mail horea.bacanu@e-uvt.ro.