Universitatea de Vest din Timișoara vă invită la Maratonul de antreprenoriat, un eveniment al interacțiunilor cu antreprenori și oameni de afaceri de succes

- Comunicat de presă -

Pe locuri, fiți gata… start! Ești gata să interacționezi cu antreprenori și oameni de afaceri de succes? În spațiul Aulei Magna „Ioan Curea” a UVT, joi, 10 noiembrie 2022, începând de la ora 9.30, se va desfășura Maratonul de Antreprenoriat, un eveniment mult așteptat în comunitate.

UVT, în parteneriat cu Confederația Națională pentru Antreprenoriat Feminin (CONAF), cu sprijinul CTP România, vă invită la evenimentul Maratonul de Antreprenoriat, un format special de dialog, dedicat interacțiunilor cu antreprenori și oameni de afaceri de succes. În acest cadru, ne propunem să lansăm în discuție tema antreprenoriatului și rolului acestuia pentru dezvoltarea socio-economică.

Vă invităm să ascultați câteva dintre cele mai autorizate voci din domeniul antreprenoriatului și businessului, care vă vor vorbi despre propriile experiențe, căile de urmat, dar și despre provocările specifice domeniului, în lumea dinamică în care trăim. Vor fi prezenți reprezentanți ai unor afaceri naționale și internaționale de succes, cu o vastă experiență în acest domeniu. Cei pasionați de domeniul plin de provocări al antreprenoriatului vor afla de la aceștia multe detalii despre cariera antreprenorială, dar și despre dezvoltarea unui business.

Pentru publicul interesat să participe la acest eveniment unic, studenți, profesioniști, cercetători sau public larg, organizatorii au pus la dispoziție un formular de înscriere, disponibil AICI, pe care vă invită să îl completați.

Vă așteptăm!