Webinar CCOC-UVT pentru studenți: ,,Colaborare și eficiență în echipă’’

Echipa Centrului de Consiliere și Orientare în Carieră (CCOC) din UVT invită studenții săptămâna viitoare la un nou webinar Colaborare și eficiență în echipă -, prin care aceștia vor putea învăța cum să gestioneze mai bine colaborarea cu ceilalți și vor afla mai multe informații despre funcționarea unei echipe.

Un citat care a rămas emblematic al filosofului Aristotel este că „întregul este mai mult decât suma părților sale”, acesta fiind și inspirația proiectului Google de studiere a echipei performante – „proiectul Aristotle”’. Ne propunem să descoperim împreună care sunt elementele care fac ca o echipă să funcționeze, să meargă mai departe în mod performant, să rămână motivată și să inoveze.

Ne dorim ca prin acest webinar să explorăm care sunt rolurile într-o echipă, care sunt etapele de funcționare a unei echipe, dar și să descoperim metodele prin care puteți să realizați mai eficient, în echipă, diverse proiecte.

Formularul de înscriere este disponibil AICI.

☞ Când? – 📅 Miercuri, 16 martie 2022

☞ Ora? – 🕰️ 16:20

☞ Unde? – Webinarul va avea loc pe platforma Google Meet, iar înainte de a începe videoconferința participanții vor primi pe adresa de e-mail linkul de acces.