Atelier de lucru : „Bune practici în elaborarea unei cereri de finanțare și evaluarea aplicațiilor Orizont Europa”

Universitatea de Vest din Timișoara, prin Centrul Suport pentru participarea la proiecte internaționale – SupportTM, are plăcerea de a vă invita la atelierul de lucru intitulat „Bune practici în elaborarea unei cereri de finanțare și evaluarea aplicațiilor Orizont Europa”. Atelierul va avea loc la sediul Universității de Vest din Timișoara, vineri, 28 aprilie 2023, în intervalul orar 10-13.

Evenimentul se adresează părților interesate de participarea la competiții europene de cercetare și inovare, în special Orizont Europa. Participanții vor avea acces la exemple de bună practică în ceea ce privește scrierea și implementarea proiectelor de cercetare. Totodată, vor fi abordate subiecte care țin de perspectiva prin care pot fi evaluate anumite aplicații Orizont Europa.

Având în vedere că locurile sunt limitate, vă rugăm să vă înscrieți prin completarea formularului disponibil aici până cel târziu marți, 25.04.2023, ora 16. Ca întotdeauna, participarea este gratuită, iar informații suplimentare se pot obține la adresa de e-mail: supporttm@e-uvt.ro.

Proiect co-finanţat din Fondul European de Dezvoltare Regională prin Programul Operaţional  Competitivitate 2014-2020.