Sportivii CSU-UVT, pe podium la POLI BIKE CHALLENGE

Cea de-a doua ediție a evenimentului sportiv POLI BIKE CHALLENGE, desfășurat duminică, 23 aprilie în Timișoara, a avut opt reprezentanți ai Clubului Sportiv Universitar „Universitatea de Vest din Timișoara”. La finalul competiției, cicliștii noștri au ocupat primele poziții ale podiumului, astfel :

Alexandra Iuliana Cioclu – Locul I (feminin)

Natalia Georgeta Mănescu – Locul II (feminin)

Andra Racolța – Locul III (copii A)

Alin Toader – Locul IV (categoria U23)

Mihai Băbăiță – Locul V (categoria Elite)

Andrei Sobennicov – Locul VI (categoria Elite)

Emil Chepetan – Locul VII (categoria Elite)

David Urs – Locul VIII (categoria U23)

Deținătoarea primului loc la feminin, Alexandra Iulia Cioclu s-a aflat la prima sa competiție sub culorile clubului CSU-UVT.

Staff-ul echipei de cicliști :

Antrenor: Alexandru-Drilea Apetrei

Team manager: Carmen Băbăiță

Preparator fizic: Tibi Puta

Felicitări tuturor sportivilor și la cât mai multe curse pe podium !

Activitatea competițională a UVT Devron West Cycling Team poate fi urmărită și aici: https://www.facebook.com/UVTDEVRONWESTCYCLINGTEAM