„Career Days UVT 2024”, târg de joburi și oportunități de angajare

Universitatea de Vest din Timișoara își consolidează rolul de instituție formatoare și facilitatoare a carierei tinerilor printr-o nouă ediție a evenimentul de networking „Career Days UVT”, care se desfășoară în zilele de 6 și 7 martie 2024 (în spațiile centrale din sediul principal, V. Pârvan nr 4), un cadru în care studenții interacționează cu reprezentanții companiilor angajatoare, orientându-se spre cele mai potrivite opțiuni dintre oportunitățile de carieră oferite.

Evenimentul „Creer Days UVT 2024” este organizat timp de două zile în spațiile centrale ale UVT. În acest cadru, studenții și absolvenții UVT se întâlnesc cu reprezentanții partenerilor invitați despre ofertele actuale și perspective de carieră, companii locale și multinaționale, ori antreprenori de succes din zona de vest. Programul celor două zile cuprinde susținerea ofertelor de carieră avansate de companiile angajatoare și depunerea de candidaturi și CV-uri din partea studenților și absolvenților. Anul acesta, participă 35 de companii și parteneri instituționali, printre care se află ADECCO, ATOS, BCR, BOSCH, BRD, DELOITTE, EVIDEN, FLEX, FORVIA HELLA, HAMILTON, IULIUS TOWN, MEDICI’S, NOKIA, UNICREDIT, ZF, CONTINENTAL, EY ROMÂNIA, HAUFE GROUP ROMÂNIA, ITPS, KPMG ROMÂNIA, PROCTER & GAMBLE, TOPBAND SMART EUROPE, AUCHAN, AUTONOM RENT-A-CAR, Direcția de Asistență Socială Timișoara, ELYSIAN SOFTWARE, LIFEIN JOB, MHP – PORSCHE, NTT DATA.