Christina Verchere, CEO OMV Petrom, a deschis seria de toamnă a conferințelor „Beyond Generations – Learning from experience”

Universitatea de Vest din Timișoara a avut plăcerea să găzduiască prima ediție din toamna lui 2021 a proiectul educațional public „Beyond Generations – Learning from experience”, ce se adresează tinerilor cu inițiativă din România.

Proiectul facilitează cunoașterea directă a unor manageri și lideri de top, din ale căror povești și cariere studenții pot să se inspire și să își aleagă modele de urmat. Prima ediție din această toamnă, ce cuprinde conferințe organizate sub formă de webinarii live, a avut-o ca invitat pe doamna Christina Verchere, CEO OMV Petrom, în cadrul unui eveniment produs cu sprijinul Gaz de România. Participanții au putut afla amănunte despre cariera de succes a uneia dintre cele mai puternice femei de afaceri din România.

Seria  „Beyond Generations – Learning from experience”va continua prin participarea unora dintre cele mai relevante modele din managementul autohton, alături de care studenții vor învăța aspecte practice și de actualitate în cele mai vizibile cariere de succes, bazate pe experiență valoroasă a celor care au atins noi culmi profesionale.

Ca universitate comprehensivă, reprezentativă pentru spațiul universitar românesc, UVT își reafirmă rolul în viața comunității prin angajarea în multiple proiecte publice, iar parteneriatul cu Federația Patronală Petrol si Gaze (FPPG) s-a construit pe acest fundament. Cum oportunitățile de educație pentru noua generație continuă sa fie parte din preocuparea FPPG, dialogurile cu manageri și lideri de top vor continua să se deruleze cu susținerea acesteia, prin intermediul platformei Gaz de Romania.