Competiția de planuri de afaceri a Olimpiadei Naționale a Economiștilor în Formare (ONEF) 2021, Faza locală FEAA

Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor, din cadrul Universității de Vest din Timișoara a organizat, în perioada 18-22 noiembrie 2021 faza locală a Competiției de planuri de afaceri a Olimpiadei Naționale a Economistilor in Formare (ONEF) 2021.

Echipele de studenți FEAA participanți au realizat planurile de afaceri sub îndrumarea cadrelor didactice FEAA: conf. univ.dr. BRÎNDESCU Daniel, conf. univ.dr. PELIN Andrei și conf. univ.dr. SALA Diana.

În data de 22 noiembrie 2021, toate echipele de studenți participanți au prezentat on-line planurile lor de afaceri în fața comisiei de jurizare formată din: prof. univ.dr. SÎRGHI Nicoleta; prof. univ.dr. MUNTEAN Valentin și conf. univ.dr. BÎZOI Gabriel.

În urma finalizării concursului au fost selectate trei planuri de afaceri (tab.1) care vor reprezenta FEAA, în luna decembrie, la faza națională a Competiției de planuri de afaceri a Olimpiadei Naționale a Economistilor in Formare (ONEF) 2021.

nr. crt.  Nume student FEAA  Titlul planului afacere  locul obținut  Numele și prenumele profesorului coordonator FEAA
1Pall Vivien, Popescu Alexandra-IoanaPortal web pentru digitalizarea și dezvoltarea turismului românesclocul 1  (97,33 puncte)conf. univ.dr. Daniel Brîndescu
2Borsi Ștefania, Vălcan Carla – AndreeaCrearea unui sistem inovativ de procesare și distribuție a produselor localelocul 2 (96,33 puncte)conf. univ.dr. Daniel Brîndescu
3Gabura Daniela, Preda Fabia-Marionela, Gherțan BiancaYouth Visionlocul 3 (88,33 puncte)conf. univ.dr. Andrei Pelin

Felicitări tuturor studenților FEAA participanți dar și profesorilor coordonatori!

Persoană de contact:

Prof.univ.dr. SÎRGHI Nicoleta, Prodecan FEAA