Conferința de încheiere a proiectului de cooperare transfrontalieră România-Serbia ,,e-Support services for career and vocational counseling of youth entering to the labor market”

Echipa proiectului IPA RORS 406, de cooperare transfrontalieră România-Serbia, a organizat conferința de încheiere a proiectului: ,,e-Support services for career and vocational counseling of youth entering to the labor market”, care a avut loc luni, 28.03.2022 de la ora 14, în amfiteatrul A11, etajul I, Universitatea de Vest din Timișoara, dar și în format online.

Agenda evenimentului a cuprins:

1.     Discursul de bun venit;

2.     Prezentarea contextului proiectului;

3.     Prezentările instituțiilor partenere;

4.     Prezentarea rezultatelor proiectului:

– raportul activității celor 40 de cadre didactice din grupul țintă;

– ghidul de consiliere în carieră și orientare vocațională;

– platforma proiectului, vizitele de studiu, rezultatele testării psihologice a celor 400 de elevilor din grupul țintă;

5. Concluzii.