Departamentul de Geografie al FCBG-UVT, prezent la Târgul Educațional desfășurat la CD LOGA din Timișoara

Departamentul de Geografie al FCBG-UVT a fost prezent la Târgul Educațional organizat în data de 10 martie 2023 la Colegiul CD Loga din Timisoara. În cadrul acestui eveniment au fost prezentate programele de studii ale Departamentului de Geografie de la UVT prin intermediul unor mijloace, metode și resurse deosebit de interesante și dinamice. De asemenea, elevilor prezenți le-au fost expuse cele mai interesante caracteristici ale geografiei actuale, precum și oportunitățile de a fi student la Geografie.

Activitatea la nivel departamental precum și standul dedicat, au fost coordonate și organizate de Lect. Dr. Alina Satmari, iar conform opiniei elevilor participanți, standul departamentului a fost considerat a fi cel mai cool stand de la Târgul Educațional organizat de Colegiul CD Loga din Timișoara.