”Ethics & Values in Business” – John Ploem, invitat al FEAA UVT

Cât de important este ca o companie să aibă un cod de etică și valori după care angajații să se ghideze? Cu ce fel de probleme de etică se confruntă marile companii?

La aceste întrebări a oferit răspunsurile John Ploem, Chief Ethics Officer, Central Europe Deloitte, prezent în cadrul unui eveniment special organizat de către Facultatea de Economie și Administrare a Afacerilor UVT.

Astfel de inițiative asigură conectarea studenților la dinamica și provocările mediului de business.