Maratonul pentru Educație Antreprenorială, ediția a doua

O zi plină de inspirație și oportunități de creștere la Maratonul pentru Educatie Antreprenoriala – un proiect de succes, organizat de CONAF, în care Universitatea de Vest din Timișoara a fost partener educațional, dar și gazdă.

În cadrul evenimentului, liceenii talentați și-au prezentat proiectele inovatoare și captivante, punând bazele unor potențiale afaceri de succes în viitor.

Cristina Chiriac, președinta CONAF, a deschis cu entuziasm evenimentul, încurajând participanții și urându-le succes în demersurile lor antreprenoriale.

De asemenea, speakerii și jurații evenimentului, printre care îi amintim pe Dr Adina AlbertsVirgil Iantu, Daciana Sarbu, Cristian Vlad, Nicoleta Munteanu, Marius Ghenea și Sorin Maxim, au adus contribuții valoroase, împărtășind tinerilor din experiența lor vastă în domeniul antreprenoriatului și al afacerilor.

Evenimentul a fost moderat cu entuziasm și profesionalism de către Călin Iepure.

Prin implicarea sa activă în acest eveniment și în promovarea educației antreprenoriale, UVT reconfirmă angajamentul său față de dezvoltarea comunității și susținerea tinerilor talentați în realizarea visurilor lor antreprenoriale.

Proiectul a fost inițiat de CONAF – Confederația Națională pentru Antreprenoriat Feminin, în strânsă colaborare cu Universitatea de Vest din TimișoaraAutoritatea de Supraveghere Financiară și Asociatia Nationala a Antreprenorilor.