HackDay, Paris

Echipa Facultății de Matematică și Informatică a Universității de Vest din Timișoara, coordonată de Lect. Dr. Cristian Cira, a înregistrat o performanță remarcabilă în cadrul competiției de securitate cibernetică HackDay, clasându-se pe locul 11 în etapa finală, dintr-un total de peste 150 de echipe participante și peste 20 de țări reprezentate. Finala competiției tip Capture The Flag a avut loc la universitatea ESIEE din Paris în perioada 8-9 martie, unde au participat cele mai bine clasate 25 echipe universitare. Numele studenților participanți în finală, în ordinea apariției în fotografie, sunt următoarele:

• Ioana Silaș (anul I, Informatică Engleză)
  • Alexandru Szabo (anul I, Inteligență Artificială) – licentă
  • Mark Dragotă (anul I, Inteligență Artificială) – licentă