Împreună pentru Viitor: Maratonul pentru Educație Antreprenorială

Alăturați-vă „Maratonului pentru Educație Antreprenorială”, pentru a descoperi secretele succesului în lumea afacerilor!

Invitatul special al evenimentului de joi, 4 aprilie, din Aula Magna a UVT, va fi Virgil Ianțu, unul dintre cei mai reprezentativi oameni de televiziune.

Absolvent al Conservatorului, cu un start în cariera muzicală în Corul de Cameră „Madrigal”, Virgil Ianțu este gazda emisiunilor „Câștigă România” și „Copiii Spun cu Virgil Ianțu”. Abilitatea sa de a interacționa cu cei mici și cu părinții deopotrivă, l-au determinat pe Virgil să creeze, în timp, un program de training pentru aceștia. Așa s-au lansat un curs, ca o joacă, precum și o carte de povești. În prezent, Virgil are în lucru alte două titluri, dar și un roman pentru young adults.

„Maratonul pentru Educație Antreprenorială”, aflat la ediția a doua, este cel mai amplu program național dedicat descoperirii vocației tinerilor, adresându-se liceenilor cu abilități antreprenoriale, profesorilor, cât și antreprenorilor care vor întâlni în adolescenții înscriși la concurs angajații de mâine, sau sperăm noi, competiția viitoare.

Proiectul este inițiat de CONAF – Confederația Națională pentru Antreprenoriat Feminin România, în parteneriat cu Ministerul Educației – România, Universitatea de Vest din Timișoara, Autoritatea de Supraveghere Financiară și Asociatia Nationala a Antreprenorilor, precum și Primăria Municipiului Timișoara, Consiliul Judetean Timis, Instituția Prefectului Județul Timiș, Inspectoratul Scolar Judetean Timis, ADR Vest și BIZZ.CLUB Romania.

Vă așteptăm!