EȘTI AICI:
Medalii pentru sportivii UVT, la WKA World Championships

Medalii pentru sportivii UVT, la WKA World Championships

În luna septembrie, sportivii secției de Karate a CSU UVT au participat la competiția internațională WKA World Championships, care a avut loc în orașul Szczecin din Polonia.

Echipa universității a fost formată din Hrițcu Bogdan, Burz Denisa, Popescu Ioana, Stanciu Mihai și Bucșă Ana Maria.

În urma rezultatelor pe care le-au avut sportivii Hrițcu Bogdan, Burz Denisa și Popescu Ioana la ediția de anul trecut a concursului, aceștia au fost selectați pentru a participa la Gala profesionistă de karate UKF, un eveniment special al competiției.

Ioana Popescu și Bogdan Hrițcu au învins adversarii proveniți din Polonia, Belgia și Țara Galilor, câștigând evenimentul: Ioana Popescu la proba de kata și Bogdan Hrițcu la proba de kumite.

În ziua următoare, toți sportivii noștri au urcat pe podium, obținând următoarele rezultate:

  • Stanciu Mihai – loc 1 (kata ind. veterani)
  • Bucșă Ana Maria – loc 1 (kata ind. veterani), loc 1 (kata echipe)
  • Burz Denisa – loc 1 (kata echipă)
  • Popescu Ioana – loc 1 (kata echipă), loc 1 (kata ind senioare), loc 1 (kumite ind senioare)
  • Hrițcu Bogdan – loc 2 (kata ind. seniori), loc 3 (kumite ind seniori)
UVT

Conferința de încheiere a proiectului „Pedagogie digitală pentru cadrele didactice din învățământul preuniversitar. INO-Vest DigiPedia. Modele pedagogice și tehnologii educaționale pentru un învățământ autentic centrat pe elev” (PNRR ID 18)

Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) organizează marți, 30 iunie 2026, conferința de încheiere a proiectului „Pedagogie digitală pentru cadrele didactice din învățământul preuniversitar. INO-Vest DigiPedia. Modele

Mai multe »