Oaspeți internaționali ai colectivului de cadre didactice de la programul de studii Limba și literatura sârbă și croată

În săptămâna 02-08 mai 2022, în cadrul programului Erasmus+ mobilităţi ale personalului didactic cu scop de predare, la Universitatea de Vest a fost prezentă lect. dr Mirjana Bojanić Ćirković de la Facultatea de Filosofie a Universiății din Niș, Serbia. Cu acest prilej, în data de 05.05.2022, la ora 16.20, sala 205, aceasta a susținut prelegerea adresată studenților și cadrelor didactice de la programul de studii Limba și literatura sârbă și croată al Facultății de Litere, Istorie și Teologie pe tema Milorad Pavić i savremene teorije čitanja/ Milorad Pavić și teoriile moderne ale cititului și a avut mai multe întâlniri cu colegii care predau la acest program.

Săptămâna următoare, tot în cadrul programului Erasmus+, mobilităţi ale personalului cu scop de formare, cadrele didactice de la programul de studii Limba și literatura sârbă și croată au avut o serie de întâlniri și cu Prof. dr. Francisco Javier Juez Gálvez de la Facultatea de Filologie din Madrid, Spania.

UVT

Fulbright Day@WUT 2024

V-ați gândit vreodată cum ar fi să studiați sau să vă desfășurați cercetarea în SUA? Acum, puteți afla mai multe despre această posibilitate, participând la

Mai multe »