Revoluția pe înțelesul tinerilor

Ce înseamnă, de fapt, revoluția pentru tinerii din secolul XXI? Vă provocăm să vă alăturați discuției, să împărtășiți idei și perspective, să ascultați voci variate și să construim împreună un dialog constructiv. Această dezbatere creează contextul în care profesori universitari, cadre didactice din învățământului preuniversitar, inspectori școlari și elevi dezbat despre felul în care poate și trebuie să fie abordată în școli și licee tema Revoluției. Evenimentul va fi moderat de Vasile Popovici și Mădălin Bunoiu.

Vă așteptăm în sala A01 din UVT, în data de 9 decembrie, de la ora 13:00.

Evenimentul face parte din proiectul „Timișoara Cultural Learning City – a Path to Social Inclusion”, care beneficiază de un grant în valoare de 93.015€ din partea Islandei, a Liechtensteinului și a Norvegiei prin intermediul Granturilor SEE și Norvegiene. Mai multe detalii sunt disponibile pe: www.eeagrants.org și www.eeagrants.ro

Acest eveniment este cofinanțat prin programul Inside Timișoara 2023, derulat de Centrul de Proiecte al Municipiului Timișoara, cu sume alocate de la bugetul de stat, prin bugetul Ministerului Culturii.