Treasure Hunt „La UVT, Cultura este Capitală!”

Toți cei aflați în căutarea unei experiențe unice, au avut ocazia de a-și uni forțele cu prietenii și de a descoperi cele mai fascinante locuri culturale ale Universității de Vest din Timișoara în cadrul unui Treasure Hunt. În timp ce au explorat campusul, aceștia au avut de îndeplinit misiuni creative și interesante, care le-au testat atât abilitățile cât și creativitatea.

Jocul „La UVT, Cultura este Capitală!” a fost destinat tuturor studenților din UVT. Evenimentul a avut loc pe 𝟔 𝐚𝐩𝐫𝐢𝐥𝐢𝐞, la 𝐨𝐫𝐚 𝟏𝟎:𝟎𝟎, în sediul central al Universității de Vest din Timișoara de pe Bulevardul Vasile Pârvan, nr. 4.

Acest eveniment a oferit ocazia de a explora campusul universității și de a descoperi cele mai interesante locuri culturale ale acestuia.

Scopul concursului a fost descoperirea și explorarea locurilor culturale ale Universității de Vest din Timișoara. Fiecare echipă a fost însoțită de un supraveghetor care a asigurat respectarea regulilor și desfășurarea corectă a concursului. Pentru a finaliza concursul, echipele au trebuit să treacă prin toate checkpointurile și să completeze toate provocările, iar echipa care a ajuns prima la final a câștigat.