UNITA Days@UVT

Cea mai bună oportunitate de a descoperi noi programe de internship, stagii de practică și de a obține informații despre mobilități și perspective internaționale este în cadrul UNITA Days.

În perioada 20 – 23 martie, Universitatea de vest din Timișoara găzduiește evenimentul UNITA Days, care are loc anual, prin rotație la fiecare partener din cadrul Alianței Europene UNITA, cu scopul principal de a crește numărul de mobilități.

Timp de trei zile, UVT va primi reprezentanți de la toate universitățile fondatoare ale alianței, care vor promova destinațiile UNITA ca locații pentru mobilități internaționale, oferind informații utile tuturor studenților interesați. Prezentările vor avea loc în fiecare zi de luni, marți și miercuri, de la ora 16:00.

Vă așteptăm la standurile partenerilor noștri din holul central al UVT!

Luni
10:30-15:30 – Târg parteneri UNITA
16:00-18:00 – Cafeneaua UNITA Mobility cu UNITA UVT Hub of Success și universitățile partenere UNITA

Marți
10:30-15:30 – Târg parteneri UNITA
16:00-18:00 – Adunarea Studenților UNITA!

Miercuri
10:00-13:00 – Târg parteneri UNITA